AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY NA WARSZTAT REFFLEKSYJNY

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie refleksyjnym, który jest elementem ewaluacji wewnętrznej LGD. Podczas warsztatu, który zaplanowaliśmy na dzień 27 lutego 2024 r., od godz. 16.00 w Biurze LGD (ul. Wachowiaka 9, 62-100 Wągrowiec).

Dyskusja w trakcie warsztatów zostanie zorganizowana wokół poniższych pytań:

  • Czy realizacja finansowa i rzeczowa LSR przebiegała zgodnie z planem i można ją uznać za zadowalającą?
  • W jakim stopniu jakość składanych projektów wybieranych we wszystkich obszarach tematycznych wpływa na osiągnięcie wskaźników w zaplanowanym czasie?
  • W jakim stopniu stosowane kryteria wyboru projektów spełniają swoją rolę?
  • W jakim stopniu wybierane projekty realizowane w LSR przyczyniają się do osiągnięcia celów LSR i w jakim stopniu przyczyniają się do odpowiadania na potrzeby społeczności z obszaru LGD?
  • Czy przyjęty system wskaźników dostarcza wszystkie potrzebne informacje niezbędne do określenia skuteczności interwencyjnej strategii?
  • Czy procedura naboru wyboru i realizacji projektów są przyjazne dla beneficjentów?
  • Jaka jest skuteczność działania biura LGD (działań animacyjnych, informacyjno-promocyjnych, doradczych)?
  • Jakie zmiany należy wprowadzić w działaniach LGD, by skutecznie realizowała cele LSR?
  • Inne zagadnienia związane z procesami realizacji LSR.
  • Sposób wykorzystania rekomendacji.

Dyskusja odbędzie się w oparciu o dane, które przygotuje biuro LGD i roześle do uczestników warsztatów oraz Państwa doświadczenia.

Do udziału w warsztacie zapraszamy członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Rady, ale również będziemy wdzięczni za uczestnictwo naszych wnioskodawców, członków Stowarzyszenia, gmin członkowskich oraz inne organizacje. Skierujemy również zaproszenie do UMWW oraz Lokalnej Grupy Rybackiej, mając na względzie, iż, im bardziej reprezentatywne będzie nasze grono, tym owocniejsze będą wnioski z warsztatów.

W trakcie warsztatów, w toku dyskusji, wypracowane zostaną wnioski i rekomendacje oraz sposób ich wykorzystania. Podsumowanie spotkania będzie polegało na zebraniu wszystkich ustaleń dotyczących koniecznych działań do wdrożenia w bieżącym 2024 roku.

Swoje uczestnictwo w warsztacie prosimy potwierdzić telefonicznie (508-568-051) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.do dnia 22 lutego 2024 roku do godziny 12.00.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie - Załącznik

Kontakt z Nami

Siedziba Stowarzyszenia: Pl. Powstańców Wlkp. 13, 62-290 Mieścisko, Biuro: Ul. Wachowiaka 9, 62-100 Wągrowiec
Tel. +48/ 508-568-051
biuro_dolinawelny@o2.pl