AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA REGIONALNEGO

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Dolina Wełny" wraz z Muzeum Regionalnym w Wągrowcu zaprasza na "Warsztaty z Rękodzieła Regionalnego". Warsztaty odbędą się w ramach wydarzenia zapisanego w Projekcie Współpracy pn. "Odrębność kulturowa łączy obszary Wielkopolski i Kujaw".

Warsztaty odbędą się w terminach: 10, 11, 17 i 18 maja 2023 roku, miejsce warsztatów: Biuro Stowarzyszenia "Dolina Wełny", ul. Wachowiaka 9 w Wągrowcu.  

Cykl 4 warsztatów o charakterze edukacji regionalnej, poświęcony będzie strojowi pałuckiemu i przedmiotom użytkowym zdobionym haftem pałuckim. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z techniką wykonywania haftu pałuckiego, będą uczyć się nnoszenia haftu na przedmioty użytkowe, a także poznają historię pałuckiego stroju regionalnego.

Celem zajęć będzie promocja walorów kulturowych, folkloru i historii Pałuk z wykorzystaniem atrakcyjnej formy aktywności, jaką są warsztaty. Uczestnicy zdobędą ogólną wiedzę dotyczącą regionu, nabędą umiejętności w zakresie haftu pałuckiego, a także posiądą umiejętność rozpoznawania poszczególnych elementów stroju regionalnego.

Dodatkowo każdy z warsztatów urozmaicony będzie prelekcją w zakresie obyczajów, kuchni regionalnej, a także twórców i rękodzielników z obszaru Pałuk.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na plakacie - Załącznik

Serdecznie zapraszamy!!!

Kontakt z Nami

Siedziba Stowarzyszenia: Pl. Powstańców Wlkp. 13, 62-290 Mieścisko, Biuro: Ul. Wachowiaka 9, 62-100 Wągrowiec
Tel. +48/ 508-568-051
biuro_dolinawelny@o2.pl